РІЧНИЦЯ ПЕРЕМОГИ
Вітаємо всіх з 75 річницею перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років!
Завдяки подвигу наших героїв ми сьогодні маємо можливість жити, а тому завжди маємо пам’ятати їх героїзм, відвагу і колосальні зусилля, прикладені у страшні роки війни, для отримання Великої Перемоги.
В нашому колективі є добра традиція - напередодні Дня Перемоги ми завжди організовуємо відвідування та вітання з Днем Перемоги наших ветеранів – колишніх співробітників Інституту. Їх на жаль залишилось лише четверо.
Хочемо розповісти про кожного з них.
АЛЄЄВ Володимир Григорович, учасник бойових дій, ветеран війни, інвалід 2 групи, 94 роки
Воював у рядах Радянської Армії з 1943 по 1945 рік. Учасник боїв за визволення Маньчжурії від японських завойовників.
У 1956 році закінчив Київський інженерно-будівельний інститут . Заочно закінчив Московський інститут патентознавства у 1976 році.
З 1971 по 1985 рік працював на підприємстві, правонаступником якого пізніше став ДП «ДерждорНДІ» – УДВТП «Укрдортехнологія», на посадах головного спеціаліста технічного відділу, патентно-ліцензійного відділу, відділу метрології та стандартизації, конструкторсько-технологічного відділу. Має ряд авторських свідоцтв на винаходи, раціоналізаторських пропозицій, наукових праць.
Завдяки йому на підприємстві була створена та успішно функціонувала служба нормоконтролю, розроблялись технічні умови на дорожньо-будівельні матеріали, положення про відділ контролю якості заводів Міндорбуду, видавались збірники винаходів, впроваджених в Міндорбуді УРСР.
ВОЛОДЬКО Василь Павлович, ветеран війни, кандидат технічних наук, старший науковий співробітник, 95 років
Жива легенда дорожньої науки часів Радянського Союзу.
Під час Великої Вітчизняної Війни у 1943 році був відправлений у фашистську Германію для насильної роботи на шахтах Саара, а потім кинутий в концтабір Дахау. У 1945 році був визволений та відправлений на Батьківщину. Через 7 років закінчив Львівський політехнічний інститут.
Після війни працював начальником виробничо-технічного відділу, головним інженером. Закінчив у 1959 році аспірантуру при Академії наук Казахської РСР, працював у Казахській філії СоюздорНДІ. В 1964 році захистив дисертацію та отримав учений ступінь кандидата технічних наук. Результати його дисертації мали практичне застосування при будівництві доріг цілинного краю.
З 1968 року по 1999 рік – працював в ДП «ДерждорНДІ» на посадах старшого наукового співробітника, завідувача лабораторії, завідувача відділу будівництва доріг з промислових відходів, провідного наукового співробітника. Має ряд винаходів, численну кількість наукових праць.
Одним з головних досягнень Володька В.П. є вирішення проблем використання промислових відходів у дорожньому будівництві. За його розробками були використані великі обсяги відходів промисловості, зокрема золи виносу ТЕЦ, металургійні шлаки, відходи цементного виробництва, вугільної промисловості.
Василь Павлович був піонером в розробці та впровадженні у практику дорожнього будівництва дьогтів та інших кам’яновугільних в‘яжучих, модифікованих полімерами. Під його керівництвом та безпосередньої участі були розроблені цементно-органо-мінеральні суміші, які використовуються і сьогодні.
Роботи відділу під керівництвом Володька В.П. неодноразово відзначалися грамотами та медалями під час тодішніх Виставок досягнень народного господарства.
КОВАЛЕВИЧ Лія Вікторівна, ветеран війни, кандидат технічних наук, старший науковий співробітник, 87 років
У 1942 році разом з матір’ю у віці 10 років була насильно вивезена в фашистську Германію, звідки повернулась у Київ тільки у 1945 році. Закінчила школу, а пізніше Київський автомобільно-дорожній інститут (КАДІ) в 1957 році.
За трудову кар’єру пройшла всі щаблі – спочатку працювала майстром на лінії, інженером виробничо-технічного відділу, груповим інженером, старшим інженером. В 1970 році, після закінчення навчання в аспірантурі захистила дисертацію та отримала учений ступінь кандидата технічних наук.
З 1969 року по 1985 рік працювала в ДП «ДерждорНДІ». Пройшла нелегкий науковий шлях від молодшого наукового співробітника до ученого секретаря.
В науці займалася дослідженням властивостей холодних бітумо-мінеральних сумішей, застосуванням бітумних емульсій, покращенням властивостей в’яжучих та бітумо-мінеральних матеріалів для дорожнього будівництва. За весь період роботи приймала активну участь в громадському житті інституту. Має ряд наукових праць.
ЛІНСЬКА Ольга Андріївна, ветеран війни, трудовий фронт, 84 роки
Під час війни разом з батьками знаходилась на окупованій німецькими загарбниками території.
У 1968 році закінчила Харківський державний інститут культури. Заочно закінчила Київський громадський інститут патентознавства у 1973 році.
З 1977 по 1990 рік разом з Алеєвим В.Г. працювала в УДВТП «Укрдортехнологія» на посадах інженера, старшого інженера, начальника групи у відділі науково-технічної інформації.
Завдяки їй комплектувався і наповнювався патентний фонд дорожньої галузі, створений довідково-пошуковий апарат до патентного фонду.
Бажаємо всім міцного здоров’я, нових надій, незмінного добробуту та мирного неба!
З днем Великої Перемоги!
Архів
- 2025
- 2024
- 2023
- 2022
- 2021
- 2020
- 2019
- 2018