Орган з сертифікації продукції
Орган сертифікації продукції ДП «НІРІ» здійснює сертифікацію продукції, згідно галузі акредитації.
Телефон: +38 044 201 08 74
e-mail: certificate@nidi.org.ua
- Подання в Орган сертифікації заявки на проведення робіт по сертифікації продукції та комплекту необхідної для цього документації.
- Розгляд Органом сертифікації заявки та наданих документів.
- Прийняття рішення за заявкою щодо можливості проведення сертифікації.
- Відмова в проведенні сертифікації.
- Вибір схеми сертифікації.
- Відбір та ідентифікація зразків.
- Проведення лабораторних випробувань відібраних зразків (Головний випробувальний центр).
- Аналізування отриманих результатів.
- Прийняття рішення щодо видачі сертифікату.
- Обґрунтована відмова в можливості видачі сертифікату відповідності.
- Видача сертифікату відповідності.
- Технічний нагляд за сертифікованою продукцією (якщо передбачено схемою сертифікації).
Сертифікація проходить згідно Порядку, наведеного нижче.
1. Порядок проведення сертифікації продукції
Порядок проведення сертифікації продукції в загальному передбачає:
- подачу заявки на сертифікацію продукції через електронний кабінет Органу сертифікації;
- вибір схеми сертифікації;
- розгляд заявки, аналіз представленої документації і ухвалення рішення за заявкою;
- підготовка та підписання договорів;
- відбір та ідентифікація зразків продукції для випробувань;
- випробування продукції;
- обстеження (якщо це передбачено схемою сертифікації);
- аналіз результатів оцінювання, випробувань;
- підготовка та видача сертифікатів відповідності (оформлення відмови), укладання ліцензійної угоди і занесення сертифікату відповідності до реєстру Органу;
- технічний нагляд за виробництвом сертифікованої продукції.
Заявку на сертифікацію продукції може подати будь-яка організація незалежно від форми власності.
Термін дії сертифікату не продовжується. Після закінчення терміну дії сертифікату відповідності (на серійне виробництво) замовником подається нова заявка на сертифікацію.
Орган з сертифікації може призупинити або скасувати дію сертифіката відповідності за результатами технічного нагляду, якщо:
- наявні рекламації та претензії до сертифікованої продукції;
- замовником не виконуються пропозиції органу з сертифікації за результатами технічного нагляду;
- відсутнє виробництво сертифікованої продукції, протягом більше, як 6 місяців;
- заявником не виконуються умови ліцензійної угоди;
- заявник відмовляється від оплати робіт з технічного нагляду.
1.1. Опис процедур оцінювання та сертифікації продукції
1. Замовник сертифікації, у випадку прийняття рішення про проведення сертифікації, повинен провести такі заходи:
- ознайомитися з основними процедурами щодо порядку проведення сертифікації відповідно до застосованої схеми сертифікації продукції;
- провести, за необхідністю, організаційно-технічні заходи, які забезпечать якісне проведення робіт;
- підготувати пояснювальну записку з комплектом технічних та нормативних документів:
- стандарти (ДСТУ, СОУ), ЗТУ, ТУ;
- додаткові вимоги контракту на постачання;
- експлуатаційну документацію (технічний опис, інструкції із застосування тощо);
- результати розрахунків та випробувань;
- документи, що підтверджують ефективність системи управління якістю;
- матеріали, що підтверджують відповідність продукції встановленим вимогам (акти державних чи виробничих випробувань, приймання державною комісією НДР та ДКР, відомості щодо приймання готової продукції тощо);
- інші документи, необхідні для проведення сертифікації;
- направити заявку на сертифікацію до органу з сертифікації (форма заявки наведена у додатку А.1).
Заявка на проведення сертифікації подається на бланку встановленої форми Органу сертифікації, правильно заповненому і підписаному уповноваженим представником замовника, в якому безпосередньо або в додаткових матеріалах подаються відомості щодо заявленої галузі сертифікації, а також згоди замовника дотримуватись вимог до сертифікації і надавати всю інформацію, необхідну для проведення оцінювання продукції, що подається на сертифікацію.
Орган сертифікації має право запитати інші технічні документи, необхідні для підвищення об’єктивності оцінювання продукції.
2. Орган сертифікації, отримавши заявку на сертифікацію, проводить реєстрацію та розгляд (аналізування) заявки та наданих матеріалів і приймає рішення щодо можливості проведення сертифікації.
Якщо за результатами розгляду заявки та супроводжувальних документів приймається рішення про неможливість проведення сертифікації, замовнику не пізніше 10 діб після отримання заявки надається обґрунтована відмова у проведенні сертифікації та повертається отримана документація. У разі незгоди замовника з відмовою у проведенні сертифікації, він може подати апеляцію (процедура розгляду скарг та апеляцій надається за запитом).
3. У разі прийняття позитивного рішення, Орган сертифікації: визначає експертну групу (персонал), що проводитиме оцінювання; визначає випробувальну лабораторію, яка проводитиме випробування; готує проект угоди (договору) на проведення робіт. З діючим у Органі сертифікації порядком визначення вартості послуг з сертифікації продукції клієнт має право ознайомитись за запитом.
До складу експертної групи з сертифікації не призначаються спеціалісти, що взаємодіють з організацією, яка займається розробленням, постачанням, монтажем або технічним обслуговуванням продукції. Замовник має право відведення експертів із складу експертної групи з письмовим обґрунтуванням причин.
4. Після укладення договору та отримання сплати за проведення робіт Орган сертифікації розробляє та погоджує із замовником програму робіт, яка включає: усі процедури встановлення відповідності продукції вимогам НД та, якщо це передбачено у схемі сертифікації, здатності стабільно її підтримувати; терміни та послідовність проведення робіт з визначенням конкретних виконавців, а також, за необхідністю, угоди із співвиконавцями на проведення робіт.
5. В ході перевірки відповідності продукції вимогам НД здійснюється оцінювання заявленої продукції на відповідність сертифікаційним вимогам усіх необхідних стандартів та інших НД згідно зі сферою діяльності, визначеною у заявці, відповідно до критеріїв сертифікації, передбачених програмою проведення робіт.
Перевірка відповідності об’єктів сертифікації вимогам НД може здійснюватися шляхом:
- випробувань продукції;
- аналізу та оцінювання показників (характеристик) продукції.
6. Випробування продукції з метою сертифікації проводяться акредитованою випробувальною лабораторією. Для проведення випробувань заявник робіт надає зразки (проби) продукції та технічну документацію на них. Склад технічної документації встановлюється органом з сертифікації. Кількість зразків для випробувань та правила їх відбору визначаються Органом сертифікації згідно з порядком сертифікації конкретної продукції. Відбір зразків оформлюється актом за підписом представника випробувальної лабораторії чи Органу сертифікації та представника замовника. Відібрані зразки пломбуються у присутності представника випробувальної лабораторії які їх відібрали та направляються до випробувальної лабораторії.
При надходженні до випробувальної лабораторії відібрані зразки ідентифікуються та реєструються з описом їх стану та наведенням дати надходження. Результати випробувань оформлюються протоколом.
Зразки продукції, що пройшли випробування з метою сертифікації, у тому числі руйнівні, залишаються власністю замовника.
7. Для проведення аналізу та оцінки показників, параметрів і характеристик продукції замовник надає наступні матеріали:
- вимоги (стандарти, технічне завдання, технічні умови, інші НД) до розробки, виробництва та випробувань продукції;
- комплект технічної документації щодо організації виробництва продукції;
- результати випробувань зразків продукції;
- розрахунки надійності, стійкості, міцності тощо продукції.
Аудитори мають право запитувати інші технічні документи, які необхідні для підвищення об’єктивності оцінки.
В ході оцінювання аудитори перевіряють заявлену на сертифікацію продукцію заявника на відповідність сертифікаційним вимогам усіх необхідних стандартів та інших НД згідно зі сферою діяльності, визначеною у заявці та відповідно до критеріїв сертифікації, передбачених програмою проведення робіт із сертифікації та документують отримані результати.
Орган сертифікації ознайомлює замовника з результатами оцінювання із зазначенням (при наявності) кожного виявленого відхилу, який потрібно усунути, щоб забезпечити відповідність продукції усім сертифікаційним вимогам, а також обсягом необхідних подальших робіт з повторного оцінювання чи випробовування.
Якщо замовник доведе, що він може виправити відхил у прийнятний термін, то після виконання ним коригувальних дій, Орган сертифікації проводить подальші роботи з урахуванням раніше проваджених заходів.
8. Орган сертифікації виносить рішення про надання сертифікації на підставі інформації, отриманої в процесі оцінювання, а також будь-якої іншої інформації, що має до цього відношення.
Будь-яка інформація, на якій основане рішення, що надходить з будь-якого джерела, відмінного від процесу оцінювання, повинна повідомлятись замовнику або постачальнику, разом з інформацією щодо процесу оцінювання. Замовнику або постачальнику надається можливість прокоментувати її.
Усі звіти, матеріали яких використовуються при прийнятті рішень стосовно сертифікації повинні бути забезпечені об’єктивними доказами.
Сертифікація не надається, поки всі невідповідності не були виправлені та поки їх виправлення не перевірено (відвіданням на місці або іншими відповідними формами оцінювання).
Після прийняття позитивного рішення щодо результатів проведення сертифікації, Орган сертифікації оформлює документи, що підтверджують факт сертифікації, реєструє їх у Реєстрі тієї системи сертифікації у якій проводилось оцінювання відповідності.
9. Підтвердження факту сертифікації продукції здійснюється шляхом оформлення сертифікатів відповідності та оформленням ліцензійної угоди на право застосування знака відповідності. У разі відмови у сертифікації замовнику направляється відповідне повідомлення з наведенням невідповідностей та причин негативних результатів сертифікації.
10. Право маркування продукції знаком відповідності надається замовнику на підставі ліцензійної угоди. Маркування продукції знаком відповідності здійснює замовник.
Замовник не має права розповсюджувати дію сертифіката відповідності на типи (види) об’єктів сертифікації, які не оговорені у ліцензійній угоді на застосування знака відповідності.
11. За необхідністю внесення у період дії сертифікації змін, що впливають на характеристики сертифікованого об`єкту чи на здібність стабільно їх підтримувати, замовник зобов’язаний звернутися до Органу сертифікації для погодження умов збереження дії сертифікату. Орган сертифікації визначає, чи потребують зазначені зміни додаткових випробувань або оцінки стану об’єкту сертифікації шляхом проведення повторного оцінювання. У разі необхідності таких робіт постачальник не має права випускати сертифіковану продукцію до того часу, доки Орган сертифікації не дасть постачальнику відповідного повідомлення.
Якщо вказані зміни внесені без погодження з Органом сертифікації, дія сертифікації зупиняється з моменту дати внесення змін.
12. Оцінювання системи управління якістю підприємства-виробника продукції, яка сертифікується, проводиться (якщо це передбачено застосованою схемою сертифікації) з метою забезпечення впевненості у тому, що ця продукція відповідає обов’язковим вимогам НД, усі технічні, адміністративні та людські чинники, що впливають на її якість, знаходяться під контролем, об’єкти сертифікації незадовільної якості своєчасно виявляються, а підприємство вживає заходів щодо запобігання виготовленню такої продукції на постійній основі.
Сертифікація системи управління якістю виконується за ініціативою замовника. Результати сертифікації оформлюються у вигляді сертифіката на систему управління якістю згідно з положеннями стандарту ISO 9001.
13. Якщо Орган сертифікації видав дозвіл на використання знаку відповідності для сертифікованої продукції, він повинен періодично проводити оцінювання цієї продукції (здійснювати наглядання), щоб підтверджувати, що вона і далі відповідає визначеним вимогам. Наглядання за сертифікованою продукцією здійснюється шляхом проведення заходів контролю, згідно із схемою сертифікації, з метою:
- перевірки забезпечення постійної відповідності сертифікованої продукції вимогам НД;
- забезпечення впевненості у тому, що сертифікована продукція відповідає зазначеним у сертифікаті вимогам;
- попередження виникнення умов, які можуть привести до випуску продукції, що не відповідає вимогам нормативних документів;
- виявлення причин невідповідностей продукції, встановлених під час проведення нагляду;
- підтвердження виконання замовником умов ліцензійної угоди та правильності застосування знака відповідності;
- з’ясування причин рекламацій чи скарг на сертифіковану продукцію.
Обсяги, порядок і періодичність наглядання встановлюються Органом сертифікації під час проведення сертифікації продукції та оговорюються в угоді на проведення сертифікації (ліцензійній угоді).
Наглядання проводиться на протязі усього терміну дії сертифіката відповідності та має елементи планового та позапланового характеру. При цьому планові перевірки повинні здійснюватися не рідше одного разу на рік.
1.2. Схеми сертифікації продукції
№ з/п | Назва продукції, процесів, послуг | Назва технічних регламентів з підтвердження відповідності, позначення модулів оцінки відповідності та/або схеми сертифікації, що застосовуються, назви і позначення нормативних документів, де встановлені показники продукції, на відповідність яким проводиться оцінювання |
1 | Асфальтобетонна суміш та щебенево-мастиковий асфальтобетон |
1. Схема сертифікації партії будівельних матеріалів 2. Схема сертифікації будівельних матеріалів, що виробляються серійно |
2 | Матеріали щебеневі, гравійні і піщані, оброблені неорганічними в'яжучими | |
3 | Пісок та гравій | |
4 | Мінерали хімічні інші | |
5 | Тканини зі штучних чи синтетичних ниток | |
6 | Геосітка скляна | |
7 | Матеріали неткані синтетичні | |
8 | Продукти хімічні органічні основні | |
9 | Фарби, лаки, добавки, друкарські фарби | |
10 | Вироби з бетону будівельні. Вироби з фіброцементу |
1. Схема сертифікації партії будівельних виробів 2. Схема сертифікації будівельних виробів, що виробляються серійно |
11 | Скляні мікрокульки |
1. Схема сертифікації партії будівельних матеріалів 2. Схема сертифікації будівельних матеріалів, що виробляються серійно |
12 | Пластики і спрей-пластики гарячого та холодного нанесення | |
13 | Полімерні стрічки. Світлоповертальні елементи |
1.3. Зобов’язання та права замовника при отриманні СЕРТИФІКАТА ВІДПОВІДНОСТІ
Сертифікація продукції здійснюється з метою: засвідчення її відповідності вимогам, що до неї висуваються у чинних нормативних документах.
При проведенні процедури сертифікації та отриманні сертифікату відповідності Замовник зобов’язується:
- виконувати сертифікаційні вимоги, зокрема, запроваджені відповідні зміни, що були повідомлені Органом сертифікації;
- якщо сертифікація застосовується до продукції, що знаходиться в тривалому виробництві, то сертифікована продукція продовжує відповідати вимогам до неї;
- запроваджувати усі необхідні заходи для:
- оцінювання та наглядання (за потреби), зокрема, забезпечення документів та записів для розгляду і забезпечення доступу до відповідного устатковання, ділянок, підрозділів, персоналу та субпідрядників клієнта;
- розгляду скарг;
- участі спостерігачів, за потреби;
- робити заяви щодо сертифікації у відповідності до сфери сертифікації;
- не використовувати сертифікацію продукції у такий спосіб, щоб зашкодити репутації Органу сертифікації, і не робити будь-яких заяв щодо сертифікації продукції, які Орган сертифікації може розглядати як такі, що вводять в оману, або є несанкціонованими;
- у випадку призупинення, скасування або закінчення терміну дії сертифікації, клієнт припиняє використання всіх рекламних матеріалів, що містять будь-яке посилання на сертифікацію, і вживає заходів, які вимагає схема сертифікації (наприклад, повернення сертифікаційних документів) та виконує будь-які інші необхідні дії;
- при надаванні копії сертифікаційних документів іншим сторонам, документи повинні бути відтворені в їх цілісності або як це визначено схемою сертифікації;
- посилатися на сертифікацію своєї продукції в засобах інформації, таких як документи, брошури чи рекламні матеріали, виконуючи вимоги Органу сертифікації або вимоги, визначені схемою сертифікації;
- виконувати усі вимоги, що можуть бути визначені схемою сертифікації щодо використання знаку відповідності та інформації стосовно продукції;
- зберігати записи щодо всіх відомих йому скарг, що стосуються відповідності сертифікаційним вимогам, та робити ці записи доступними Органу сертифікації, за необхідності, і:
- вживати відповідних заходів щодо таких скарг і будь-яких недоліків, виявлених у продукції, що впливають на відповідність сертифікаційним вимогам;
- документувати виконані дії;
- невідкладно повідомляти Органу сертифікації про зміни, які можуть вплинути на його здатність відповідати сертифікаційним вимогам.
Крім цього, якщо доречно, Орган сертифікації може вимагати від Замовника щоб потенційно несправна (непридатна) сертифікована продукція піддавалася коригувальним діям, включаючи відкликання продукції, якщо це може бути застосовано.
Замовник має право подавати до апеляційної комісії Органу сертифікації апеляції чи скарги щодо спірних питань з сертифікації та пов’язаних з нею дій згідно з порядком, що наведений у процедурі розгляду апеляцій, скарг та спірних питань органу з сертифікації; брати згідно зі встановленим порядком участь у засіданні апеляційної комісії при розгляді апеляцій, скарг чи спірних рішень, які ним подані.
2. Порядок проведення атестації виробництва
Порядок проведення атестації виробництва в загальному передбачає:
- подання заявки на атестацію виробництва через електронний кабінет Органу сертифікації;
- попередня оцінка;
- складання програми та методики атестації;
- перевірка виробництва і атестація його технічних можливостей;
- технічний нагляд за атестованим виробництвом.
Заявку на атестацію виробництва може подати будь-яка організація незалежно від форми власності.
Термін дії атестату не продовжується. Після закінчення терміну дії атестату виробництва замовником подається нова заявка на атестацію.
Орган сертифікації може призупинити або скасувати дію атестату виробництва в таких випадках:
- відмова підприємства від оплати робіт з технічного нагляду;
- виявлена невідповідність виробництва підтвердженим атестованим можливостям під час проведення контрольних випробувань сертифікованої продукції при здійсненні технічного нагляду за атестованим виробництвом;
- внесення змін до конструкції або технології виготовлення продукції без погодження з Органом сертифікації, які можуть призвести до зниження рівня якості виготовлення продукції;
- невиконання заявником пропозицій Органу сертифікації за результатами технічного нагляду;
- відсутності виробництва сертифікованої продукції протягом більше, як 6 місяців;
- закінчення терміну дії атестата виробництва та несвоєчасне подання підприємством матеріалів для отримання атестата на новий термін.
Загальний порядок визначення вартості заходів з сертифікації продукції, які здійснює ОС, наведені у внутрішній процедурі «Визначення вартості послуг з сертифікації продукції», затвердженої наказом органу сертифікації продукції ДП НІРІ від 12.06.2024 №49-ОС.
2.1 Зобов’язання та права замовника при отриманні АТЕСТАТА ВИРОБНИЦТВА
Атестація виробництва здійснюється з метою оцінки технічних можливостей підприємства-виробника забезпечити стабільний випуск продукції, яка відповідає вимогам чинних нормативних документів.
При проведенні процедури з атестації та отриманні атестату виробництва Замовник зобов’язується:
- дотримуватися вимог положень програми атестації виробництва;
- створювати усі необхідні умови для проведення оцінювання, в тому числі забезпечувати доступ до документації для її експертизи, протоколів, а також доступ до приміщень і персоналу з метою проведення робіт з оцінювання чи розгляду скарг;
- робити заяви щодо атестації тільки стосовно сертифікованої продукції;
- не використовувати атестат виробництва таким чином, який би погіршував репутацію Органу сертифікації, і не робити будь-яких заяв щодо атестації, які Орган сертифікації може вважати неправильними або неправочинними;
- у разі призупинення чи скасування атестату виробництва, починаючи з дати повідомлення про призупинення дії атестату, припинити використання всіх рекламних матеріалів, що містять будь-які посилання на атестат виробництва, і повернути документи з атестації на вимогу Органу сертифікації;
- використовувати атестат виробництва лише для зазначення того, що продукція сертифікована на відповідність вимогам, що встановлені відповідними нормативними документами (стандартами);
- забезпечувати гарантію того, що жоден атестат виробництва або звіт або будь-яка їх частина не використовувались неправильно;
- реєструвати усі скарги, що стосуються відповідності продукції вимогам нормативних документів та надавати на вимогу Органу сертифікації доступ до цих даних;
- інформувати Орган сертифікації про всі зміни до технічної документації, такі як:
- технічні умови на продукцію, виробництво якої атестується;
- конструкторська документація (паспорт, специфікації, креслення);
- технологічна документація (склад визначається підприємством залежно від особливостей продукції, її виробництва та мети атестації);
- стандарти підприємства (методики, інструкції) на види робіт щодо продукції та виробництва, яке атестується.
- зміни форми власності, структури або адміністрації Замовника.
Крім цього, якщо доречно, Орган сертифікації може вимагати від Замовника щоб потенційно несправна (непридатна) продукція піддавалася коригувальним діям, включаючи відкликання продукції, якщо це може бути застосовано.
Замовник має право подавати до апеляційної комісії Органу сертифікації апеляції чи скарги щодо спірних питань з атестації та пов’язаних з нею дій згідно з порядком, що наведений у Процедурі розгляду апеляцій, скарг та спірних питань Органу сертифікації; брати згідно зі встановленим порядком участь у засіданні апеляційної комісії при розгляді апеляцій, скарг чи спірних рішень, які ним подані
3. Фінансування робіт з сертифікації продукції та атестації виробництва
Вартість робіт з сертифікації продукції розраховується у відповідності з процедурою «Визначенням вартості послуг з сертифікації продукції», затвердженої наказом від 18.08.2015 № 08-ОС.
На вартість з сертифікації впливає обсяг робіт при сертифікації (затрати часу), зокрема:
- схема сертифікації;
- кількість заявлених видів продукції;
- обсяг документації, що розглядається при сертифікації (НД на продукцію, методи випробувань тощо).
Порядок розрахунків під час сертифікації продукції.
1. Під час сертифікації продукції фінансові взаємовідносини встановлюються між:
- Органом сертифікації;
- випробувальними лабораторіями (центрами);
- заявником.
2. Оплаті заявником підлягають усі роботи, що пов’язані з сертифікацією продукції, незалежно від її результатів.
3. Оплата робіт з сертифікації продукції проводиться на підставі договорів, що укладаються за рішенням Органу сертифікації відповідно до одного з нижчевикладених варіантів:
- заявник укладає договір на проведення усіх робіт з Органом сертифікації. Із одержаних за договором коштів Орган сертифікації сплачує за проведення відповідних робіт випробувальним лабораторіям або іншим організаціям;
- заявник укладає окремі договори з Органом сертифікації, випробувальними лабораторіями або іншими організаціями, що зазначені у рішенні за заявкою на виконання відповідних робіт.
Вартість робіт з сертифікації продукції визначається в договорі між заявником і виконавцем за формою Ф.02:2015.
4. Розгляд апеляцій, скарг та спірних питань
Якщо заявник має бажання опротестувати рішення Органу сертифікації, він повинен подати до Органу сертифікації апеляцію (скаргу) в письмовому вигляді не пізніше одного місяця після одержання повідомлення про прийняте рішення.
Подання апеляції не припиняє дії прийнятого рішення.
Для розгляду кожної апеляції наказом керівника Органу сертифікації ДП «НІРІ» створюється апеляційна комісія.
Апеляційна комісія Органу сертифікації розглядає апеляцію не пізніше одного місяця після її одержання.
Членам апеляційної комісії надають документацію не пізніше ніж за 2 тижні до її засідання.
Комісія розглядає спірні питання конфіденційно, в присутності всіх членів. Заявник має право бути заслуханим на засіданні.
Рішення комісії письмово доводять до відома заявника.
В разі незгоди з рішенням апеляційної комісії Органу сертифікації заявник має право звернутись з апеляцією до Національного органу з сертифікації або до суду.
Порядок отримання, реєстрації, розгляду та вирішення скарг та апеляцій визначений у процедурі ПР.22:2015 «Система управління. Поводження із скаргами та апеляціями», яка є публічно доступною і надається без обмежень за вимогою будь-якої особи, яка має спільні стосунки з Органом сертифікації
5. Терміни виконання робіт
Терміни виконання робіт з сертифікації продукції
розгляд заявки на сертифікацію, аналіз наданої документації замовником на продукцію і прийняття рішення за заявкою із визначенням схеми сертифікації |
1 робочий день |
аналіз документації:
|
2 робочих дні |
проведення відбору, допускається з представником ГВЦ | від 1 до 3 робочих днів |
аналіз результатів сертифікаційних випробувань на відповідність вимогам нормативних документів одержаних з протоколів випробувальної лабораторії | 1 робочий день |
прийняття рішення щодо видачі сертифіката відповідності та укладання ліцензійної угоди | 1 робочий день |
обстеження виробництва та оформлення результатів (звіту) | 3 робочих дні |
технічний нагляд за виробництвом сертифікованої продукції та оформлення результатів (звіту) | 3 робочих дні |
ВСЬОГО | від 12 до 14 робочих днів |
6. Подати заявку
Суміжні матеріали
- Орган з сертифікації продукції
- Орган з сертифікації персоналу
- Орган з сертифікації систем управління якістю