Оновлення до ПК "Будівельні Технології: Кошторис 8"
Шановні користувачі ПК «Будівельні Технології: КОШТОРИС 8»!
Вийшла нова версія програми «Будівельні Технології: КОШТОРИС 8» від
28 липня 2020 року.
Завантажити оновлення можна тут.
1. Реалізовано друковані форми комерційних кошторисів:
- комерційний кошторисний розрахунок;
- комерційний локальний кошторис;
- комерційна договірна ціна;
- акт приймання (комерційна форма).
Комерційні кошториси – це спрощені форми документів, в яких всі витрати по главах зведеного кошторисного розрахунку нараховуються в кожній позиції, а за підсумком кошторисів підводяться підсумки (Всього, ПДВ, Всього з ПДВ) і розшифровується поставка замовника і зворотні суми.
2. При друці комерційних кошторисів опціонально можна включати або виключати розшифровку ресурсів в позиціях кошторису, див. Рис. 1.
Рис. 1. Налаштування опцій друку комерційної кошторису
3. У вікні «Параметри друку» додана кнопка «Зберегти» (див. Рис. 1). При натисканні цієї кнопки програма зберігає встановлені параметри друку обраного документа за замовчуванням. При цьому, для обраного документа за замовчуванням зберігаються наступні налаштування: опції друку на вкладці «Параметри друку» див. Рис. 1., параметри сторінки, підписи, крім посад і ПІБ. Для новостворених документів (кошторисів, договірних цін і актів приймання виконаних робіт) збережені параметри друку будуть встановлюватися програмою за замовчуванням при виборі даної форми друкованого документа.
4. Для розрахунку комерційних кошторисів у вікні «Інші витрати» додані витрати:
- загальновиробничі та адміністративні витрати (відсоток від БМР або фонду оплати праці);
- кошторисний прибуток (відсоток від собівартості, не нараховується на вартість ресурсів поставки замовника).
5. Реалізована договірна знижка, розмір якої Ви можете вказати у вікні «Інші витрати», рис. 2.
Рис. 2. Установка відсотка договірної знижки
6. У вікні «Налаштування кошторисної документації» на вкладці «Розрахунок ЗВВ» додана опція для відключення розрахунку ЗВВ і витрат на оплату тимчасової непрацездатності за методиками ДСТУ. При відключенні даної опції ЗВВ та витрати на оплату тимчасової непрацездатності в кошторисах не нараховуються, рис. 3.
Рис. 3. Опції для відключення розрахунку ЗВВ і витрат на оплату тимчасової непрацездатності за методикою ДСТУ
7. У призначених для користувача збірниках реалізована можливість задавати вартість робіт. Для цього на вкладці «Кошторисні ціни» натисніть кнопку «Додати» (див. Рис. 4) і у вікні введіть вартість за одиницю виміру розцінки, заповнивши відповідні поля: заробітна плата, вартість ЕММ, вартість матеріалів, трудомісткість і т.п.
Рис. 4. Відображення вартості робіт в призначених для користувача збірниках
8. Ви можете задавати кілька вартостей для однієї користувацької норми, а при додаванні норми з користувацького збірника до локального кошторису ви можете вказати яку саме вартість потрібно застосувати для цієї норми.
9. У призначених для користувача збірниках поліпшений інтерфейс додавання ресурсів до складу користувацької норми. Щоб додати ресурси до користувацької норми перейдіть на вкладку «Ресурси» і натисніть кнопку «Додати», рис. 5. У вікні виберіть необхідні ресурси (вибір ресурсу підтверджуйте подвійним натисканням миші) і натисніть кнопку «Застосувати».
Рис. 5. Додавання ресурсу до складу користувацької норми
УВАГА! При додаванні користувацької норми до локального кошторису, якщо для цієї норми задана вартість (див. п. 6) та склад ресурсів, то вартість ресурсів буде додана програмою до вартості користувацької норми. Таким чином, в призначених для користувача збірниках, ви можете задавати вартість робіт і уточнювати в ресурсній частині цих робіт основні ціноутворюючі ресурси.
10. При збереженні в архів користувацьких збірників реалізовано збереження (відновлення) інформації про постачальників.
11. При виведенні на друк ресурсної відомості додана можливість опціонально включати (виключати) висновок підсумків по розділах. Відповідну опцію ви можете встановити у вікні налаштування параметрів друку ресурсної відомості.
12. При друці ресурсної відомості опція «Підсумкова вартість енергоносіїв» встановлюється програмою за замовчуванням для нових документів. Ви можете відключити цю опцію у вікні налаштування параметрів друку.
13. Реалізований друк локального кошторису на правах договірної ціни за формою № 1, рис. 6
Рис. 6 Друк локального кошторису на правах договірної ціни
13. При друці документу «Локальний кошторис на правах договірної ціни» за Формою № 1 у підсумках виводиться сумарна кількість трудовитрат за договірною ціною.
14. При друці акту приймання виконаних робіт (Форма КБ-2в 10 граф) у підсумках виводиться сумарна заробітна плата у вартості експлуатації будівельних машин і загальновиробничих витратах.
15. Додана «гаряча клавіша» Ctrl + F11 для виклику вікна пакетного друку.
16. У вікні «Контрагенти» реалізована можливість видаляти організацію навіть якщо ця організація встановлена як замовник, підрядник або проектувальник в кошторисній документації, договорах і актах приймання виконаних робіт. При цьому програма виводить на екран відповідне повідомлення.
17. У вікні «Контрагенти» на вкладці «Контакти» реалізоване сортування за стовпцями списку: «Посада», «ПІБ», «тел.», «E-mail», «Примітка». Додатково реалізований «фільтр» за списком контактів для швидкого пошуку потрібної інформації.
18. У вікні «Ціни і тарифи» реалізована можливість для групи обраних ресурсів скасувати нарахування ПДВ. При цьому ви можете вказати складові кошторисної вартості, на які не нараховується ПДВ (відпускна ціна, транспортні витрати, заготівельно-складські витрати). Команда «Не обкладається ПДВ» доступна у вікні «Ціни і тарифи» після натискання правої кнопки миші.
19. Реалізована заміна механізму (провідного вантажопідйомного засобу) на ручну працю. Відповідна команда доступна у вікні локального кошторису на вкладці «Ресурси» після натискання правої кнопки миші. Щоб скасувати заміну механізму на ручну працю на вкладці «Поправки» потрібно видалити відповідну поправку.
20. Реалізоване збереження в архів (файл формату «СТ-СМЕТА 8») окремих локальних кошторисів або декількох кошторисів, які вибрані у вікні «Структура проекту» (меню «Сервіс» - «Зберегти вибрані кошториси»). Відновити з архіву збережені кошториси ви можете у вікні «Будівництва» або «Договори».
21. Нормативна база доповнена кошторисними нормами:
- Зміна № 1, 2 до СОУ Д.2.2-21685172-004:2015 «Ресурсні елементні кошторисні норми на будівельні роботи. Ізоляційні, оздоблювальні та інші роботи з використанням матеріалів ТМ Ceresit і Thomsit». Наказ ТОВ «Хенкель Баутехнік (Україна)» від 04 квітня 2016 р. № 21 та від 12 червня 2017 р. № 60/1;
- СОУ Д.2.2-03362123-001:2017 «Ресурсні елементні кошторисні норми на будівельні роботи. Пристрій покриття дитячих і спортивних майданчиків і бігових доріжок з гумового грануляту і синтетичної трави». Наказ КО «Київзеленбуд» запроваджено в дію 27.12.2017;
- СОУ Д.2.4-100015885:2007 «Ресурсні елементні кошторисні норми на будівельні та ремонтно-будівельні роботи. Автомобільні дороги. Дорожня розмітка». Наказ КК «Київавтодор» від 29.08.2007 № 12;
- СОУ Д.2.4-33973480-001:2010 «Ресурсні елементні кошторисні норми на ремонтно-будівельні роботи. Благоустрій. Дороги та проїзди. Фрезерування асфальтобетонного покриття». Погоджені Міністерством регіонального розвитку та будівництва України лист № 2/12-21/8058 від 16.06.2010;
- СОУ Д.2.2-41806731-001:2018 «Ресурсні елементні кошторисні норми на будівельні роботи. Безтраншейна заміна трубопроводів методом статичного руйнування». Зміна 1 до СОУ Д.2.7-41806731-003:2018 «Ресурсні елементні кошторисні норми на експлуатацію будівельних машин і механізмів «Установка
MINI-T PipeBuster для безтраншейної заміни трубопроводів максимальне зусилля 37 т». Наказ «ВСС-Систем» від 04.07.2018 № 1-0407/2018, Лист від 03.12.2019 № 44. - Індивідуальні ресурсні елементні кошторисні норми на гірничопрохідницькі роботи ДП «ВостГок».
22. Реалізована команда «Задати питання розробнику», яка доступна в меню «Довідка». В результаті вибору даної команди на вашому комп'ютері запуститься браузер, в якому відкриється сторінка «Підтримка» офіційного сайту розробника, рис. 7.
Рис. 7. Сторінка «Підтримка» офіційного сайту, на якій ви можете задати питання розробнику
На сторінці «Підтримка» Ви можете задати питання службі технічної підтримки компанії-розробника. При цьому програма автоматично заповнить поля «ПІБ», «тел.», «E-mail», «Організація», див. Рис. 7 (щоб ці поля програма заповнила автоматично необхідно ввести відповідну інформацію у вікні «Налаштування» на вкладці «Особистий кабінет», див. Рис. 8). Щоб відкрити вікно «Налаштування» виберіть меню «Сервіс» - «Налаштування».
Рис. 8. Вікно «Налаштування», вкладка «Особистий кабінет»
Введіть питання в полі «Задайте Ваше питання». Щоб прикріпити файл, наприклад, архів кошторисної документації, натисніть кнопку «Вибрати файл», див. Рис.7. Щоб відправити питання в службу технічної підтримки компанії-розробника встановіть опцію «Я не робот» і натисніть кнопку «Задати питання», рис. 7.
Ваше запитання буде автоматично зафіксоване в базі даних служби технічної підтримки компанії розробника. Залежно від тематики питання (тему питання ви можете вибрати зі списку див. Рис. 7) буде призначений куратор даної заявки з фахівців технічної підтримки або кошторисників. При цьому на електрону пошту ви отримаєте повідомлення в якому буде вказано ПІБ куратора, його e-mail і робочий телефон. Відповідь ви отримаєте на вашу електронну пошту і додатково зможете обговорити необхідні деталі по телефону. По закінченню роботи з заявкою вам запропонують оцінити якість роботи співробітника, який допомагав вам з рішенням вашого питання. Відповідну форму оцінки ви отримаєте на вашу електронну пошту. Ваша думка завжди важлива для нас!
Архів
- 2025
- 2024
- 2023
- 2022
- 2021
- 2020
- 2019
- 2018